Işkın Otu

28+ Ürün
Genel Markalar Erzurum Ipek Gurme Işkın Otu, Eskin Otu,yayla Muzu,dağ Muzu 1 Kg
En Çok Değerlendirilen 2. Ürün

Genel Markalar Erzurum Ipek Gurme Işkın Otu, Eskin Otu,yayla Muzu,dağ Muzu 1 Kg

3.2
(268)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Kargo Bedava
799 TL
Genel Markalar Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu 500 Gram
En Çok Ziyaret Edilen 6. Ürün

Genel Markalar Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu 500 Gram

3.4
(101)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Kargo Bedava
599 TL
Genel Markalar Taze Işkın Otu, Eşkın Otu, Yayla Muzu 1 Demet
En Çok Değerlendirilen 7. Ürün

Genel Markalar Taze Işkın Otu, Eşkın Otu, Yayla Muzu 1 Demet

3.3
(108)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Kargo Bedava
499 TL
Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu Turşu...

Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu Turşusu 660 CC Salamura İPK4668

3.8
(73)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
331,59 TL
Erzurum İpekgurme Erzurum Ipek Gurme Erzincan Taze Işkın Otu, Yayla Muzu, Dağ...

Erzurum İpekgurme Erzurum Ipek Gurme Erzincan Taze Işkın Otu, Yayla Muzu, Dağ Muzu 3000 Gram Ipk4650

4.0
(5)
Kargo Bedava
1.999 TL
Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu-Yayla Muzu-Dağ Muzu-Ribes...

Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu-Yayla Muzu-Dağ Muzu-Ribes Turşusu + Işkın Kökü 100 Gram İPK 4933

2.0
(6)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

-%19

320,36 TL
399 TL
Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın,Işgın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu...

Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın,Işgın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu,Reun Ribes Kökü 500 Gram İPK 4774

4.7
(16)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Kargo Bedava
599 TL
Kozmik Bitkisel Işkın Kökü 100 Gr Işkın Otu

Kozmik Bitkisel Işkın Kökü 100 Gr Işkın Otu

2.9
(14)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
189,01 TL
(1.890,10 TL/kg)
Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu-Yayla Muzu-Dağ Muzu-Turşu...

Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu-Yayla Muzu-Dağ Muzu-Turşusu (1 Adet)+ Işkın Kökü 200 Gram İPK 4935

2.0
(2)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

Kargo Bedava

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

-%22

544,23 TL
699,90 TL
BttLive Işkın Kökü 250 Gr Işkın Otu

BttLive Işkın Kökü 250 Gr Işkın Otu

248 TL
(992 TL/kg)
aleyna baharat Işkın Kökü Toz 100 gr Işkın Otu Içkın Kökü Uçkun Kökü Yayla Muzu

aleyna baharat Işkın Kökü Toz 100 gr Işkın Otu Içkın Kökü Uçkun Kökü Yayla Muzu

4.0
(1)
199 TL
(1.990 TL/kg)
BttLive Işkın Kökün 1kg Işkın Otu

BttLive Işkın Kökün 1kg Işkın Otu

Kargo Bedava
749,95 TL
(749,95 TL/kg)
Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu Turşu...

Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu Turşusu 660 CC Salamura 7(Yedi) Adet

Kargo Bedava
2.499,90 TL
Erzurum İpekgurme Taze Işkın,Işgın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu,Reun Ribes Kökü 1 ...

Erzurum İpekgurme Taze Işkın,Işgın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu,Reun Ribes Kökü 1 KG İPK 4776

3.0
(1)
Kargo Bedava
1.599 TL
Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu Turşu...

Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu Turşusu 660 CC Salamura 10(On) Adet İPK 4772

2.0
(4)
Kargo Bedava
4.999 TL
BttLive Işkın Kökü 750 Gr Işkın Otu

BttLive Işkın Kökü 750 Gr Işkın Otu

Kargo Bedava
695 TL
(926,67 TL/kg)
Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu Turşu...

Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu Turşusu 660 CC Salamura 5(Beş) Adet İPK 4770

5.0
(3)
Kargo Bedava
1.899,90 TL
Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu-Yayla Muzu-Dağ Muzu-Turşu...

Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu-Yayla Muzu-Dağ Muzu-Turşusu (2 Adet)+ Işkın Kökü 100 Gram İPK 4934

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

Kargo Bedava

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

729,73 TL
799,90 TL
anacaa grup 100 Gr Işkın Kökü Tozu Yeni Öğütülmüş (Işgın Otu, Içkın Uşkun, Eş...

anacaa grup 100 Gr Işkın Kökü Tozu Yeni Öğütülmüş (Işgın Otu, Içkın Uşkun, Eşkın) Orjinal Saf

4.0
(1)
139,99 TL
(1.399,90 TL/kg)
Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu Turşu...

Erzurum İpekgurme Erzurum İpek Gurme Taze Işkın Otu,yayla Muzu,dağ Muzu Turşusu 660 CC Salamura 3(Üç) Adet İPK 4769

3.0
(2)
Kargo Bedava
999,90 TL
aleyna baharat Işkın Kökü 1000 gr Işkın Otu Içkın Kökü Uçkun Kökü Yayla Muzu ...

aleyna baharat Işkın Kökü 1000 gr Işkın Otu Içkın Kökü Uçkun Kökü Yayla Muzu 1 Kg

Kargo Bedava
995 TL
(995 TL/kg)
BttLive Işkın Kökü 500 Gr Işkın Otu

BttLive Işkın Kökü 500 Gr Işkın Otu

2.0
(1)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Kargo Bedava
499,95 TL
(999,90 TL/kg)
aleyna baharat Işkın Kökü 500 gr Işkın Otu Içkın Kökü Uçkun Kökü Yayla Muzu

aleyna baharat Işkın Kökü 500 gr Işkın Otu Içkın Kökü Uçkun Kökü Yayla Muzu

5.0
(1)
Kargo Bedava
589 TL
(1.178 TL/kg)
aleyna baharat Işkın Kökü 200 gr Işkın Otu Içkın Kökü Uçkun Kökü Yayla Muzu

aleyna baharat Işkın Kökü 200 gr Işkın Otu Içkın Kökü Uçkun Kökü Yayla Muzu

Kargo Bedava
599 TL
(2.995 TL/kg)
12

Fiyat

Fiyat Geçmişi

Hediye Paketi

Fotoğraflı Yorumlar

Kurumsal Faturaya Uygun

Işkın Otu

Işkın Otu: Doğanın Şifalı Sırrı

Işkın otu, Türk mutfağında ve geleneksel tıpta önemli bir yere sahip olan bir bitkidir. Özellikle Anadolu’nun yüksek rakımlı bölgelerinde doğal olarak yetişen bu bitki, sağlığa birçok faydası ile bilinir. Kullanım alanları geniş olup, lezzeti ve besin değerleri sayesinde de oldukça popülerdir. Bu yazıda, Işkın otunu daha yakından tanıyacak, sağlığımıza olan faydalarını keşfedecek ve nasıl pişirileceği hakkında bilgiler alacaksınız.

  • Işkın otu neye iyi gelir?
  • Işkın otu yan etkileri nelerdir?
  • Işkın otu Türkiye'de nerede yetişir?
  • İşgın otu nasıl pişirilir?

Işkın Otu Neye İyi Gelir?

Işkın otu, antioksidan özellikleri sayesinde vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcı olur. Bu bitkinin içerdiği vitamin ve mineraller, bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle C vitamini açısından zengin olması, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı koruma sağlar. Bunun yanı sıra, sindirim sistemine yardımcı olur ve sindirim sorunlarını gidermeye yardımcı olur.

Işkın otu, aynı zamanda anti-inflamatuar özellikler taşır. Eklem ağrıları, romatizma ve artrit gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkili olabilir. Ayrıca, cilt sağlığına da faydalıdır; ciltteki iltihapları azaltarak, sivilce ve akne oluşumunu engelleyebilir.

Bunların yanı sıra, Işkın otu, kan şekerini dengelemeye yardımcı olabilir ve bu sayede diyabet hastaları için de faydalı bir bitki olarak öne çıkar. Işkın otunun genel sağlığı destekleyen birçok özelliği bulunmaktadır.

Işkın Otu Yan Etkileri Nelerdir?

Işkın otu genellikle güvenli bir bitki olarak kabul edilir; ancak, her bitkide olduğu gibi bazı yan etkileri olabilir. Özellikle aşırı tüketim, mide bulantısı veya sindirim sorunlarına yol açabilir. Bunun yanı sıra, Işkın otu alerjisi olan kişiler dikkatli olmalıdır.

Hamilelik veya emzirme döneminde olan kadınların bu bitkiyi kullanmadan önce doktora danışmaları önerilir. Ayrıca, Işkın otunun bazı ilaçlarla etkileşime girebileceği unutulmamalıdır. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız, Işkın otu tüketimi konusunda dikkatli olmalısınız.

Herhangi bir sağlık sorunu yaşıyorsanız veya düzenli ilaç kullanıyorsanız, Işkın otu veya diğer bitkisel ürünleri kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışmanız önemlidir.

Işkın Otu Türkiye'de Nerede Yetişir?

Işkın otu, Türkiye'nin özellikle Doğu Anadolu Bölgesi'nde yetişir. Erzurum, Kars ve Ağrı gibi illerde doğal olarak bulunan Işkın otu, soğuk ve yüksek rakımlı dağlık alanlarda yetişmektedir. Bu bölgelerde yaygın olarak bulunmasının yanı sıra, yerel halk tarafından da çeşitli yemeklerde ve sağlık alanında kullanılmaktadır.

Işkın otunun yetiştiği alanların temiz ve doğal olması, bitkinin besin değerinin yüksek olmasını sağlar. Doğal ortamlarda yetişen Işkın otu, kimyasal gübre veya pestisit kullanılmadan yetiştirildiği için tercih edilmektedir. Bu da onu, sağlıklı bir besin kaynağı haline getirir.

İşgın Otu Nasıl Pişirilir?

Işkın otu, mutfakta farklı şekillerde kullanılabilir. Genellikle salatalarda, çorbalarda, turşularda ve yemeklerde tercih edilir. Pişirme işlemi oldukça basit olup, Işkın otunu kullanmadan önce iyi bir şekilde temizlemek önemlidir. İşte Işkın otunu pişirmek için izlenebilecek basit bir yöntem:

  1. Temizleme: İlk olarak, Işkın otunun yapraklarını ve saplarını iyice yıkayın. Toprağın ve kirin tamamen temizlendiğinden emin olun.

  2. Haşlama: Temizlenmiş Işkın otlarını kaynar suya atın ve yaklaşık 5-7 dakika haşlayın. Haşlamanın ardından, soğuk suya alın ve süzün. Bu işlem, acı tadının azalmasına yardımcı olur.

  3. Pişirme: Haşlanmış Işkın otunu, zeytinyağı, sarımsak ve isteğe bağlı baharatlarla birlikte tavada soteleyin. İsterseniz domates veya soğan ekleyerek daha zengin bir lezzet elde edebilirsiniz.

  4. Servis: Pişen Işkın otunu sıcak olarak servis edebilirsiniz. Yanında yoğurt ile de sunmak, lezzetini artırır.

Işkın otu, hem besleyici hem de lezzetli bir besin kaynağıdır. Doğal ve sağlıklı bir alternatif arayanlar için harika bir seçenektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Işkın otu neye iyi gelir?

Işkın otu, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, sindirim sorunlarına yardımcı olmaya ve cilt sağlığını desteklemeye fayda sağlar. Ayrıca anti-inflamatuar özellikleri ile eklem ağrılarına karşı etkilidir.

Işkın otu yan etkileri nelerdir?

Aşırı tüketimi mide bulantısı ve sindirim sorunlarına yol açabilir. Hamilelik veya emzirme döneminde dikkatli kullanılması, alerjisi olanların ise kullanmaktan kaçınmaları önerilir.

Işkın otu Türkiye'de nerede yetişir?

Işkın otu, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde, özellikle Erzurum, Kars ve Ağrı gibi illerde doğal olarak yetişmektedir.

İşgın otu nasıl pişirilir?

Işkın otu, haşlanarak veya sote edilerek çeşitli yemeklerde kullanılabilir. Temizlenip haşlandıktan sonra zeytinyağı ve baharatlarla birlikte pişirilmesi önerilir.