Daniel Hechter

14+ articol(e)
Daniel Hechter Caractere
Bestseller #10

Daniel HechterInsignă comerciant oficial Caractere

3.2
(5)
Livrare gratuită
19,99
Lei
Daniel Hechter Set 3x Parfum Bărbați Collection Couture, 100 ml – Black, Indi...
Comerciant de top

Daniel Hechter Set 3x Parfum Bărbați Collection Couture, 100 ml – Black, Indigo Blue, Cuir Sensuel

Livrare gratuită
-10% pentru 3+ articole
Livrare gratuită

-20%

120
Lei
150
Daniel Hechter Colecția Couture
Comerciant de top

Daniel HechterInsignă comerciant oficial Colecția Couture

Livrare gratuită
52,99
Lei
Daniel Hechter Couture Sport, Apă de parfum, Pentru bărbați, 100 ml

Daniel Hechter Couture Sport, Apă de parfum, Pentru bărbați, 100 ml

Livrare gratuită
125,38
Lei
Daniel Hechter Apa de parfum Collection Couture Black, barbati, 100 ml

Daniel Hechter Apa de parfum Collection Couture Black, barbati, 100 ml

5.0
(2)
Livrare gratuită

-48%

62
Lei
120
Daniel Hechter APA TOALETA 100ML COTTON CHIC

Daniel Hechter APA TOALETA 100ML COTTON CHIC

Livrare gratuită

-15%

46,74
Lei
54,99
Daniel Hechter Titanium Pour Homme Apă de toaletă 75 ml (pentru bărbați)

Daniel Hechter Titanium Pour Homme Apă de toaletă 75 ml (pentru bărbați)

Cel mai mic preț de 14 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 14 zile

-20%

107,49
Lei
134,89
Daniel Hechter Apă de toaletă, Daniel Hechter, Caractère, 50 ml

Daniel Hechter Apă de toaletă, Daniel Hechter, Caractère, 50 ml

5.0
(1)
Livrare gratuită

-23%

88,74
Lei
114,64
Daniel Hechter Apa de toaleta Caractere 50 ml (barbat)

Daniel Hechter Apa de toaleta Caractere 50 ml (barbat)

Livrare gratuită
13 RON cupon
Livrare gratuită

-29%

138,61
Lei
194,05
Daniel Hechter Parfum bărbătesc Daniel Hechter Indigo EDP Spray 100ml

Daniel Hechter Parfum bărbătesc Daniel Hechter Indigo EDP Spray 100ml

Livrare gratuită

-15%

76,49
Lei
89,99
Daniel Hechter L'homme Hetcher, Apă de parfum, Pentru bărbați, 90 ml

Daniel Hechter L'homme Hetcher, Apă de parfum, Pentru bărbați, 90 ml

Livrare gratuită

-15%

76,49
Lei
89,99
Daniel Hechter Cuir Sensuel Apă de Toaletă 100 ml (bărbați)

Daniel Hechter Cuir Sensuel Apă de Toaletă 100 ml (bărbați)

Livrare gratuită

-15%

76,49
Lei
89,99
Daniel Hechter Colecția Couture
Comerciant de top

Daniel HechterInsignă comerciant oficial Colecția Couture

Livrare gratuită
75,99
Lei
Daniel Hechter Ghete bărbați Daniel Hechter, imitație de piele, piele, negru

Daniel Hechter Ghete bărbați Daniel Hechter, imitație de piele, piele, negru

Livrare gratuită

-11%

313
Lei
353
1

Mărime

Articole promoționale

Preț

Istoricul prețurilor

Evaluarea produsului

Descoperă produsele Daniel Hechter pe Trendyol

Povestea Daniel Hechter: De la Paris la Trendyol – O moștenire a stilului autentic

Fondat în 1962 la Paris de către vizionarul designer Daniel Hechter, brandul omonim a redefinit conceptul de prêt-à-porter, aducând eleganța haute couture în garderoba de zi cu zi. Daniel Hechter a fost pionierul care a democratizat moda franceză, oferind colecții sofisticate, dar accesibile, pentru bărbați și femei care apreciază rafinamentul și calitatea. De-a lungul decadelor, brandul s-a transformat într-un univers global, păstrându-și ADN-ul original: un amestec perfect între tradiție, inovație și spirit urban. Astăzi, Daniel Hechter este sinonim cu eleganța modernă, iar prezența sa pe Trendyol România garantează accesul la autenticitatea și prestigiul unui nume care a inspirat generații de iubitori ai modei. Fiecare piesă reflectă filosofia fondatorului: stilul este o formă de libertate, iar moda trebuie să fie un aliat al personalității.

Daniel Hechter pe Trendyol: Un univers complet de produse pentru fiecare moment

Daniel Hechter nu este doar un brand de îmbrăcăminte – este un ecosistem complet care îmbină încălțăminte, haine, accesorii, genți și articole specializate, toate sub semnul excelenței pariziene. Pe Trendyol România, descoperi colecții de pantofi eleganți pentru bărbați și femei, costume clasice, cămăși din bumbac premium, rochii sofisticate, tricouri casual, precum și genți versatile și accesorii care completează orice ținută. Fiecare produs este conceput cu aceeași atenție la detalii, indiferent dacă alegi o pereche de pantofi negri din piele naturală, o geantă de damă bej sau un sacou bleumarin pentru birou. Diversitatea Daniel Hechter reflectă stiluri urbane, business, casual și sport, oferind soluții pentru orice moment al zilei și pentru orice personalitate. Pe Trendyol, ai acces la întreaga gamă, garantând autenticitate și varietate la standarde internaționale.

Daniel Hechter – Stilul urban francez adaptat la viața românească

Daniel Hechter se integrează perfect în ritmul orașelor românești, de la București la Cluj-Napoca, Timișoara sau Iași. Brandul propune un stil urban rafinat, ideal pentru profesioniștii dinamici, studenții creativi sau pasionații de fashion care apreciază confortul și eleganța. Fie că alegi un palton gri pentru zilele răcoroase de toamnă, o rochie roșie pentru evenimente speciale sau pantofi sport pentru plimbările prin parcurile din oraș, Daniel Hechter devine partenerul tău în fiecare moment. Colecțiile sunt gândite pentru a răspunde nevoilor cotidiene, adaptând tendințele pariziene la specificul local: materiale respirabile pentru clima variabilă, croieli moderne pentru mobilitate și accesorii care adaugă un plus de personalitate. Pe Trendyol, Daniel Hechter este mai mult decât o alegere vestimentară – este o declarație de stil și autenticitate în cultura urbană românească.

Calitatea Daniel Hechter: Investiția în eleganță și durabilitate

Fiecare produs Daniel Hechter este rezultatul unei tradiții de meșteșug și atenție la detalii, folosind materiale premium precum pielea naturală, bumbacul de calitate superioară, lâna fină sau fibrele tehnice inovatoare. Pantofii sunt confecționați cu talpă rezistentă și cusături solide, hainele au finisaje impecabile, iar accesoriile sunt proiectate pentru longevitate. Alegând Daniel Hechter pe Trendyol, investești într-o garderobă care rezistă în timp, păstrându-și aspectul și funcționalitatea. Pentru întreținere, se recomandă curățarea delicată a materialelor, depozitarea în locuri uscate și utilizarea produselor de îngrijire specifice pentru piele sau textile. Brandul pune accent pe sustenabilitate și responsabilitate, oferind produse care nu doar arată bine, ci și se simt bine, garantând confort și eleganță la fiecare purtare. Daniel Hechter este alegerea celor care apreciază calitatea și doresc să construiască un stil personal durabil.

Întrebări frecvente despre universul Daniel Hechter

Cum pot verifica autenticitatea produselor Daniel Hechter pe Trendyol?

Toate produsele Daniel Hechter disponibile pe Trendyol provin direct de la brand sau parteneri autorizați, având garanția originalității și a calității.

Ce sistem de mărimi folosește Daniel Hechter pentru haine și încălțăminte?

Daniel Hechter utilizează standarde europene de mărimi, iar pe Trendyol găsești ghiduri detaliate pentru fiecare categorie, astfel încât să alegi mărimea potrivită.

Cum se întrețin produsele Daniel Hechter pentru a păstra aspectul premium?

Se recomandă curățarea delicată, evitarea expunerii la umiditate excesivă și utilizarea produselor de îngrijire specifice pentru piele sau textile, conform instrucțiunilor de pe etichetă.

Ce tipuri de accesorii și genți oferă Daniel Hechter pe Trendyol?

Brandul propune genți de damă și bărbați, portofele, curele și alte accesorii, toate realizate din materiale de calitate și cu design modern, potrivite pentru orice ocazie.

Daniel Hechter este potrivit pentru stilul business sau casual?

Colecțiile Daniel Hechter includ atât piese business, precum costume și cămăși, cât și articole casual sau sport, adaptate pentru diverse momente ale zilei.

Există garanție pentru produsele Daniel Hechter achiziționate de pe Trendyol?

Da, toate produsele Daniel Hechter achiziționate de pe Trendyol beneficiază de garanția calității și posibilitatea returului conform politicii platformei.